Dodany: 2012-07-17 11:14:56

 

TulipanTulipan to podstawowy kwiat czy to ogrodowy, działkowy, parkowy. To bardzo prosty w hodowli i utrzymaniu kwiat cebulowy wskazuje ogrodnik kwiaty szczecin. Tulipna charakteryzuje się sztywną, prostą, owłosioną, rozgałeżiona w nielicznych przypadkach łodygą.

 

Tulipan ma kwiaty o kolorach żółtym, czerownym, przez mieszanie czasem uda się uzyskac nieco inną barwę zaznacza szef kwiaty szczecin. Jednopędowe odmiany są czymś rzadkim i mogą tworzyć staśmiany to drobna patologia łodygi zaznacza ogrodnik kwiaty szczecin. Powstają przez trzymanie tulipanów w zbyt wysokich temperaturach w ciągu lata.

 

Łodyga może dojść od 7 do 25 cm długości. Liście tulipana są bezogonkowe, szerokie, jajowate, eliptyczne równowaskie, lancetowate wszystko w zlaeżności od odmiany. Kolor liści jest szarozielony, liście występują zazwyczaj po trzy lub pięć a dolny jest największy. W trójkomorowych torebkach tulipana może mieścić się nawet 100 nasion. Łatwo kiełkują. W produkcji rolniczej tulipany rozmnaża się wegetatywnie przez cebulki przybyszowe.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Tulipan
Nick: