Dodany: 2012-07-17 11:28:11

 

BegoniaB.semperflorens to nazwa popualrnej w kwiaty szczecin begonii, roślina pochodzi z Brazylii, to snika krzaczasta roślinka o maksymalnej wysokości do 50 cm. Odmiany hodowlane są znacznie niższe i nie dochodza nieraz nawet do 30 cm zaznacza ekspert z kwiaty szczecin.

 

Liście begonii przybierają postacie: jajowate, eliptyczne, ząbkowane, nieraz czerowne z połyskiem. Paleta kolorów jaka charakteryzuje begonie to same ciepłe barwy: biały, różowy, czerwony. Jedna z odmian ma większe liście od pozostałych to Semperflorens.

 

Begonia ze względu na swoje liczne odmainy i typy hodowli ma bardzo rżóne upodobania co do miejsca, jedn lubią bardziej słoneczne miejsca inne te bez słońca z lub z małym dostępem do niego, nie zawsze nasłonecznione miejsca są preferowane przez begonię zaznacza ogrodnik kwiaty szczecin. W kwiaty szczecin podczas hodowli dostarcza się begoniom wszysktiego co najlepsze. Begonie należy wsadzać pod koniec maja od 20-30. Begonia jest przepięknym kwiatem i warto mieć ją w swoim ogrodzie przynajmniej jedną odmianę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Begonia
Nick: